Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Sadržaj

Porodiljsko odsustvo i nega deteta,evo šta je potrebno za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta.

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Ukoliko ste nastanjeni u Beogradu,  potrebno je podneti sledeću dokumentaciju:

–      popunjen obrazac zahteva koji se može preuzeti sa sajta grada Beograda – stranica život u Beogradu/socijalna zaštita/obrasci za preuzimanje ili u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu,

–      kopiju prve trudničke doznake ukoliko je održavanje trudnoće korišćeno,

–     original porodiljsku doznaku,

–     original rešenja poslodavca o porodiljskom odsustvu I odsustvu sa rada radi nege deteta,

–      kopiju kartice tekućeg računa na kojoj se jasno vidi ime I prezime porodilje I broj tekućeg računa,

–      izvod iz matične knjige rođenih deteta/dece  (za negu deteta),

–      očitanu ličnu kartu.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati broj 011/330-9226, 330-9165 ili 330-9372. SEKRETARIJAT ZA SOCIJALNU ZAŠTITU, GDE ĆE VAM SE SIGURNO JAVITI NA TELEFON – I PROVERITI DA LI JE U VAŠEM SLUČAJU POTREBNO JOŠ NEŠTO OD DOKUMENATA.

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Kako dostaviti dokumenta?

Zahtev sa dokumentacijom možete poslati poštom na adresu Sekretarijat za socijalnu zastitu, 27. marta broj 43-45 ili ostaviti u kutiji koja se nalazi na ulazu u zgradu Sekretarijata, svakog radnog dana u periodu od 9h do 15h.

Nadamo se da će vam ova informacija biti od značaja!

Šta ako ne živim u Beogradu?

Ukoliko ste stanovnik drugog grada, obratite se nadležnom organu – SEKRETARIJATU ZA SOCIJALNU ZAŠTITU  VAŠEG GRADA  na vreme, kako zbog nepodnošenja vašeg Zahteva, ne bi došlo do kašnjenja  ostvarivanja vaših prava.

Ko ostvaruje pravo na dečiji dodatak?

Dečji dodatak ostvaruje jedan od roditelja koji neposredno brine o detetu, koji je državljanin Srbije, ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije i ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, za prvo, drugo, treće i četvrto dete po redu rođenja u porodici, od dana podnetog zahteva. Pravo na dečiji dodatak ostvaruje se ako ukupan mesečni prihod po članu porodice ostvaren u tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev ne prelazi cenzus.

Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak

Cenzus utvrđuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja za svaki mesec, po pravilu sredinom meseca za tekući mesec (Informacije o visini aktuelnog cenzusa mogu se dobiti u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu).

Ko dobija uvećani cenzus?

Uvećani cenzus odnosi se na za samohrane roditelje, hranitelje, staratelje i roditelje deteta ometenog u razvoju za koje je donet akt o razvrstavanju a koje nije smešteno u stacionarnu ustanovu.

avatar
Autor projekta Trudnoća i zdravlje. Autor realizovanih uspešnih projekata: Zdrava hrana-Zelena jabuka, Berza male privrede, Svet u srcu i brojnih drugih.

Podeli ovaj članak sa prijateljima

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Skype
Email
Oktal - Multimam Jan24 Side
Esensa Propomint
Esensa DevitinD3k1
Gasimenti
Femibion 1 i 2
Femibion
Femibion 2
Femibion 1 i 2
Femibion
Dynamic.rs
Dynamic.rs
Dynamic.rs
Najnoviji članci

Povećan holesterol u trudnoći – 3 strategije za zdrav nivo holesterola

Snovi u trudnoći – 10 uobičajenih snova i šta oni znače

Pucanje međice na porođaju – 4 vrste vaginalnih rascepa

Šta očekivati od vaših kovrdža tokom trudnoće

Sisanje palca – kako odvići dete?

Preporučujemo vam...

Plašite se da će se dogoditi pucanje međice na porođaju? Evo zašto se perinealno kidanje dešava i šta možete da uradite u vezi sa tim. O određenim aspektima porođaja se...

Kakve su sve mogućnosti drugog porođaja, ako je prvi porođaj završen carskim rezom? Ako ste ranije imali carski rez, možete imati vaginalni porođaj nakon carskog reza. Vaginal birth after a...

Dobra komunikacija sa babicom u porodilištu je veoma značajna. Većina trudnica kada dođe u porodilište ima strah od nepoznatog. A to je strah od porođaja, komunikacije sa osobljem, procedurama u...

Karlični položaj bebe i porođaj je izazov za mamu, bebu i akušera. Karlični položaj bebe je vid uzdužnog položaja u kome plod prednjači karlicom. Porođaj u karličnoj prezentaciji praćen je...