Masaža bebinih leđa je svakoj bebi pravo uživanje. Možete je raditi na svakom mestu i u svakoj prilici, bez ili sa uljem. Pustite mašti na volju.
Masaža bebinih leđa – kako se sprovodi masaža?
Evo nekih primera. Kada radite bez ulja, beba je obučena. Dok vam je u naručju, jednom rukom je sigurno držite, a drugom rukom prelazite preko njenih leđa, možete „crtati krugove“. Počnite od sredine leđa, malim, pa sve većim i većim krugovima, kao kad bacite kamenčić u vodu. Pa se talasi pretvaraju u krugove.
Posebnu pažnju posvetite lopaticama i donjem delu leđa, pravite različite krugove, kao da crtate u mestu.
Mišiće ramenog pojasa možete čak i lagano štipkati. Zatim nastavite da prstima šetate uz i niz kičmu ili da pišete broj 8, oko kičmenog stuba. Obratite pažnju, ne direktno preko njega. I za kraj, celim dlanom prelazite duž bebinih leđa od vrata ka donjem delu.
Masaža bebe uljem
Potrudite se da soba bude dovoljno ugrejana, pripremite peškir na kome će beba da leži. Obzirom da će beba biti na stomaku, izbegavajte da masirate leđa odmah posle jela. Možete je položiti na krevet ispred vas, ili je uzeti u krilo, položiti preko vaših kolena. Sipajte ulje u vaše ruke, protrljajte da biste ga zagrejali i počnite. Razmažite ga celom površinom, počnite od donjeg dela leđa ka vratu. Sve pokrete koje smo prethodno opisali, možete da primenjujete i sa uljem. Koncentrične krugove, krugovi oko lopatica i donjeg dela leđa. Zatim štipkanje mišića ramenog pojasa, osmice oko mišića koji opružaju leđa. I dlanom duž celih leđa, od vrata naniže.
Ponovite nekoliko puta i neka svaki put jačina vašeg stiska bude manja i manja. Dok se masaža bebinih leđa ne završi laganim dodirom.
Koja ulja koristiti za masažu bebe?
Da podsetimo, za masažu beba prednost treba dati biljnim uljima kao što su ulja slatkog badema, ulja klice pšenice i avokadovo ulje.
Uživajte u svakom trenutku dok masirate bebu. Ubrzo će doći vreme kada će ona porasti i masirati Vas kroz igru!
Bliskost roditelja i bebe kroz masažu bebe se produbljuje. To je jedno neponovljivo iskustvo i za bebu i za roditelje. Kad se beba rodi, rađa se i roditelj. Različite su aktivnosti koje će biti vaša svakodnevna rutina, ali bi dobar savet bio da se tu uvrsti i masaža bebe.