Okretanje bebe iz karličnog položaja pred porođaj je moguće. Telo i um žene su savršen skladan mehanizam.
Ovaj mehanizam, u potpunosti je pripremljen da donese novi život.
Okretanje bebe iz karličnog položaja pred porođaj je moguće?
Kada su trudnoća i porođaj u pitanju, buduće mame imaju puno pitanja. Međutim, istina je da su: telo i um žene savršen, skladan mehanizam, u potpunosti pripremljen da na svet donese novi život. Samo telo pred porođaj vrši pripreme koje se odvijaju vekovima u ženskim telima. Mimo naše pažnje i kontrole: stomak se spušta, grlić se polako širi, a beba se okreće glavicom na dole obično do 30. nedelje trudnoće. Šta ako se to ne desi?

Okretanje bebe iz karličnog položaja uz pomoć akupunkture?
Karlični položaj je dobio naziv, kako mu samo ime kaže, prema položaju bebe u odnosu na mamin grlić nekoliko nedelja pred porođaj. To znači da beba, umesto da se okrene u položaj u kom prednjači glavicom, ostaje u položaju u kom je bila ranije. To može zakomplikovati tok porođaja pa se većina lekara u tom slučaju odlučuje za porođaj carskim rezom.
Tradicionalna kineska medicina nudi rešenje za ovu situaciju. Samo dva-tri dolaska kod akupunkturologa dovoljno je da se beba „ubedi“ da se okrene glavicom ka maminom grliću. Ovaj tretman je u potpunosti bezbedan za trudnicu i bebu. A tačke koje se stimulišu nalaze se na stopalima. Jedino što je važno je da se tretman uradi između 34. i 36. nedelje trudnoće.
Okretanje bebe pred porođaj je uobičajena stvar?
Volim da naglasim da je okretanje bebe pred porođaj uobičajena stvar, samo što malo žena zna da im to može pomoći. Procenat uspešnosti je izuzetno visok a odmah nakon tretmana promena položaja se proverava na ultrazvuku.
Kako izgleda akupunkturni tretman i hoće li me boleti?
Tretman traje pola sata, radi se obično u ležećem položaju. Iglice su tanke, a kratkotrajna senzacija bola (mnogi taj osećaj opisuju više kao strujanje nego bol) nestaje nakon uboda. Ubrzo nakon toga tačka se aktivira i telo počinje da luči endomorfijum koji odnosi bol i napetost. Ono što se može desiti, pogotovu ako primate antikoagulantnu terapiju, je da nakon uboda na telu nastane sitna modrica koja prolazi.

Za šta ginekolog koristi alkupunkturu u trudnoći?
Tradicionalna kineska medicina apsolutno je bezbedna i neškodljiva za trudnicu i bebu, a zbog mnogih benefita za koje se koristi (migrene, glavobolje, trudnički išijas, otoci, jake mučnine, ukočenosti, bolna stanja, pareza facijalis, za bolji san i duboku opuštenost) čak je i preporučljiva jer aktivira prirodne supstance koje gase bol i bude osećaj prijatnosti-bez upotrebe lekova koje buduće mame svakako žele da svedu na minimum.
Iskusni ginekozi i akupunkturolozi kroz svoje specijalizacije, pored zapadne medicine, već dugi niz godina leče svoje pacijentkinje u ginekološkim ordinacijama.
Svetska zdravstvena organizacija odavno je priznala akupunkturu kao zvaničnu granu medicine koja leči preko 50 različitih bolesti. Neke od njih su i ginekološke tegobe za koje zvanična medicina još uvek nema potpuno rešenje.
Pomoć i podrška u trudnoći i nakon trudnoće u narednim godinama!
Fizičko i emotivno zdravlje žene čvrsto su povezani i često se desi da se narušavanje emotivnog balansa odrazi i na zdravlje. Kineska tradicionalna medicina ovu povezanost je oduvek priznavala i na njenom temelju izgradila svetski priznat metod lečenja sa bogatom tradicijom i dugom istorijom.
Možemo dugo i puno pričati o filozofiji akupunkture ali kada bismo to sveli na jednu rečenicu ona bi bila: disbalans uma utiče na zdravlje tela, i obrnuto. Cilj lečenja akupunkturom je upravo to: stimulisanje određenih tačaka na telu i „buđenje“ potencijala organizma da se sam izleči na najprirodniji mogući način, bez upotrebe lekova.