Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Porodiljsko odsustvo i nega deteta,evo šta je potrebno za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta.

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Ukoliko ste nastanjeni u Beogradu,  potrebno je podneti sledeću dokumentaciju:

–      popunjen obrazac zahteva koji se može preuzeti sa sajta grada Beograda – stranica život u Beogradu/socijalna zaštita/obrasci za preuzimanje ili u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu,

–      kopiju prve trudničke doznake ukoliko je održavanje trudnoće korišćeno,

–     original porodiljsku doznaku,

–     original rešenja poslodavca o porodiljskom odsustvu I odsustvu sa rada radi nege deteta,

–      kopiju kartice tekućeg računa na kojoj se jasno vidi ime I prezime porodilje I broj tekućeg računa,

–      izvod iz matične knjige rođenih deteta/dece  (za negu deteta),

–      očitanu ličnu kartu.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati broj 011/330-9226, 330-9165 ili 330-9372. SEKRETARIJAT ZA SOCIJALNU ZAŠTITU, GDE ĆE VAM SE SIGURNO JAVITI NA TELEFON – I PROVERITI DA LI JE U VAŠEM SLUČAJU POTREBNO JOŠ NEŠTO OD DOKUMENATA.

Porodiljsko odsustvo i nega deteta

Kako dostaviti dokumenta?

Zahtev sa dokumentacijom možete poslati poštom na adresu Sekretarijat za socijalnu zastitu, 27. marta broj 43-45 ili ostaviti u kutiji koja se nalazi na ulazu u zgradu Sekretarijata, svakog radnog dana u periodu od 9h do 15h.

Nadamo se da će vam ova informacija biti od značaja!

Šta ako ne živim u Beogradu?

Ukoliko ste stanovnik drugog grada, obratite se nadležnom organu – SEKRETARIJATU ZA SOCIJALNU ZAŠTITU  VAŠEG GRADA  na vreme, kako zbog nepodnošenja vašeg Zahteva, ne bi došlo do kašnjenja  ostvarivanja vaših prava.

Ko ostvaruje pravo na dečiji dodatak?

Dečji dodatak ostvaruje jedan od roditelja koji neposredno brine o detetu, koji je državljanin Srbije, ima prebivalište na teritoriji Republike Srbije i ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, za prvo, drugo, treće i četvrto dete po redu rođenja u porodici, od dana podnetog zahteva. Pravo na dečiji dodatak ostvaruje se ako ukupan mesečni prihod po članu porodice ostvaren u tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev ne prelazi cenzus.

Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak

Cenzus utvrđuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja za svaki mesec, po pravilu sredinom meseca za tekući mesec (Informacije o visini aktuelnog cenzusa mogu se dobiti u Sekretarijatu za socijalnu zaštitu).

Ko dobija uvećani cenzus?

Uvećani cenzus odnosi se na za samohrane roditelje, hranitelje, staratelje i roditelje deteta ometenog u razvoju za koje je donet akt o razvrstavanju a koje nije smešteno u stacionarnu ustanovu.

Glavni urednik portala Trudnoća i zdravlje i pratećih društvenih mreža. Autor projekta Trudnoća i zdravlje
Preporučujemo vam...
Dete sve razume ali ne govori
Dete sve razume ali ne govori?
Dete sve razume ali ne govori, ne tako retko možemo čuti od roditelja. Može li ova tvrdnja da bude tačna? Dete sve razume ali ne govori – Kada će dete progovoriti prve reči? Prve reči javljaju se između jedanaestog i trinaestog meseca života deteta. Obično su dvosložne, kratke reči koje…
Kreativna mama Lea Lilić
Kreativna mama Lea Lilić autorka knjige Prvi bebin meni
Kreativna mama Lea Lilić je diplomirani menadžer bezbednosti. Majka je trogodišnje ćerke Maše i supruga gospodina Darka. Kreativna mama Lea Lilić Lea je autor knjige koja je nedavno izašla iz štampe – Prvi bebin meni. Ovu knjigu plasirala je u elektronskoj formi i od mladih mama je više nego prihvaćena.…