Oprema za bebu kada stigne kući, šta je potrebno nabaviti? Najbolje je da u nabavci učestvujete i vi, pre porođaja.
Šta od opreme treba nabaviti za bebu kada stigne iz porodilišta kući?
Kada novi član porodice stigne kući, treba imati već pripremljeno sve što je potrebno za sam početak. Prvenstveno, obezbediti krevetac ili kolevku. Poželjno je da dušek bude svakako novi, ukoliko ste krevetac ili kolevku dobili već korišćenu.

Šta je još potrebno?
- 2-3 donja čaršafa, nepromočiva navlaka, ukoliko je moguće bolja je platnena,
- 2 kompleta posteljine,
- 1 lagani pamučni prekrivač – ćebence, ukioliko je zimska ili jesenja sezona obezbedite deblji topliji prekrivač ili vreću za spavanje.
- švedskie pelene, 10 komada.
- tetra pelene, 30 komada.
- ukoliko se odlučite za platnene pelene , potrebno je minimalno 50 do 80 pelena i 3 para zaštitnih gaćica.
- portiklice, 6 komada.

Nasledite – prosledite
To bi bilo dovoljno za početak! Bebi uvek nešto treba, videćete… Sve što možete da dobijete od prijateljice ili rođake, koja je izašla iz ovog perioda života, lepo je naslediti. Beba jako brzo napreduje i veličine se menjaju vratolomno! Zato, prihvatite ponuđene stvari za bebu, i kada vama ne budu više trebale – prosledite novoj mami!
Nova bebina garderoba, uvek se tretira raznim hemikalijama protiv gljivica i mikroba, pa je treba oprati pre upotrebe. Različiti odevni predmeti zahtevaju različite temperature pranja, na etiketama možete pronaći detaljna uputstva, time sprečavate uništavanje i smanjivanje tkanine. Obojena odeća se pere na 40 stepeni, bela garderoba na 60 stepeni, dok pamučne pelene, peškiri, posteljina i sve što dolazi u direktan kontakt sa bebinom kožom, pere se na najvišoj temperaturi (90 stepeni).

O čemu voditi računa?
Na tržištu postoje i ekološka sredstva za pranje veša, ispitana i odobrena od referentnih institucija kao antialergijska. Prilikom pranja dečje garderobe, jako je bitno da se poštuju preporučene količine praška za veš. Poželjno je koristiti program sa dodatnim ispiranjem, a ukoliko to nije moguće, ručno podesiti dodatno ispiranje.Omekšivač za veš koristiti veoma retko(bar svako 3-4 pranje a i ređe), a ukoliko koristite tečni deterdžent nema potrebe za njim. Prilikom kupovine deterdženta i omekšivača vodite računa da sadrži aditive prirodnog porekla. Na pakovanjutreba da je naznačleno da su dermatološki testirani na osetljivoj koži, a oznaka 0+ znači da se mogu koristiti od najranijeg uzrasta, od rođenja.

Bebinu odeću uvek treba prati odvojeno od garderobe drugih ukućana.
POTREBAN PRIBOR ZA KUPANJE I NEGU BEBE POGLEDAJTE OVDE
ŠTA JE POTREBNO OD ODEĆE ZA BEBU U PRVIH MESEC DANA POGLEDAJTE OVDE