Uspavanke u prenatalnom periodu

uspavanke u prenatalnom periodu

Sadržaj

Uspavanke u prenatalnom periodu povezaće vas sa bebom.  Jedno trebate znati, iako beba ne razume još značenje reči, upućenih  njemu ili njoj, ono neće imati teškoću u otkrivanju ljubavi koju ste upravo poslali pesmom.  

uspavanke u prenatalnom periodu

Uspavanke u prenatalnom periodu

Beba koja se navikne na različite melodije još u stomaku imaće veliku korist i kasnije obzirom da su ga one upravo umirivale u prenatalnom peridu  i uspeće da ga opuste i kasnije po rođenju. Beba će  vezati asocijaciju na muziku sa onim što je blisko I prijatno, dajući mu sigurnost i poverenje. Pevajte svojoj bebi i nikako se ne opterećujte kvalitetom vašeg pevanja. Vaš glas je najlepši instrument I zato ga iskoristite, odmah. Na taj način gradićete još snažniju i veoma važnu prenatalnu vezu  sa svojom bebom.

uspavanke u prenatalnom periodu

Šta je muzikoterapija?

Muzikoterapija predstavlja skup tehnika koje se primenjuju od najranijeg detinjstva do duboke starosti,u dijagnostici, terapiji, prevenciji, specijalnoj edukaciji i rehabilitaciji. Primenjiva je i kod zdravih osoba, dece i odraslih, u cilju podsticanja razvoja i prevencije. Tehnike muzikoterapije koriste zvuk koji može i ne mora biti muzika, a može da se  sprovodi   individualno i u grupi, u bolničkim i van bolničkim uslovima. Primenjuju je edukovani i posebno trenirani  muzikoteraputi. (Udruženje muzikoterapeta Srbije  ).

uspavanke u prenatalnom periodu

Poznata je teza da nas muzika čini srećnijim,ispunjenijim, veselijim, opuštenijim. A kako ona deluje na bebicu dok je u maminom stomaku?

 

Bebice koje su bile izložene muzici pre rođenja, a i posle rođenja, uspešnije se razvijaju i rastu, one su generalno mirnije, regulisanije, bolje spavaju, poseduju veliki stepen imaginacije, znatiželjnije su …Studije su pokazale da majke koje su svirale, pevale ili pak čitale priče svojim bebicama još u stomaku osećale su jaču emotivnu vezu, takođe su bile manje sklone postnatalnoj depresiji u poređenju sa majkama koje nisu koristile bilo kakav vid prenatalne stimulacije. Zaključujemo da muzika može svakako da pomogne u stvaranju prelepog povezujućeg iskustva, smanjuje stres tokom trudnoće, ali i da stimuliše ravoj bebinog mozga, poboljša san….

Ona takođe ima snagu da podseti, evocira, inspiriše. Bilo kako bilo, muzika je jezik koji komunicira bez reči i možda baš ta definicija najbolje opisuje esenciju muzikoterapeutskog pristupa na trudnoću i prenatalni period.

avatar
Posle osnovnih studija upisuje četvorogodišnju edukaciju iz muzikoterapije u Beogradu. Pripada prvoj generaciji edukanata ovog modaliteta na našim prostorima.

Podeli ovaj članak sa prijateljima

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Skype
Email
Oktal - Multimam Jan24 Side
Esensa Propomint
Esensa DevitinD3k1
Gasimenti
Femibion
Femibion
Femibion 1 i 2
Femibion 1 i 2
Femibion 2
Dynamic.rs
Dynamic.rs
Dynamic.rs
Najnoviji članci

Šta prethodi govoru deteta – 2 ključne sposobnosti

Gasimetin kapi – Za grčeve i gasove kod beba i dece

Strahovi trudnica kojih se treba osloboditi (1. deo)

3 pitanja trudnica pre porođaja i odgovori ginekologa akušera

Preporučujemo vam...

Najčešći strahovi trudnica su obično strahovi koje svakako treba prevazići. Strepnje od novog stanja i očekivanog porođaja su u većini slučajeva samo strah od nepoznatog. Zato trudnice treba da se...

Strahovi trudnica u vezi sa trudnoćom su brojni. Ovo su najčešći strahovi kojih se treba što pre osloboditi. Prirodno je da se malo brinete tokom trudnoće. To je novo iskustvo...

Povećan holesterol u trudnoći je uobičajen i neophodan. Ali, koliko je previše? Poznato je da su komplikacije vezane za trudnoću povezane sa ukupnim nivoom holesterola. Takođe i nivoima triglicerida koji...

Snovi u trudnoći često su neobični, iako svi spavaju i sanjaju svake noći, snovi tokom trudnoće obično su prepuni emocija. To je odraz  dramatičnih životnih promena kojima ćete se podvrgnuti. Dakle, šta...